Грицівське вище професійне училище №38
Працівник бібліотеки
Земляченко Наталія Петрівна
Бібліотека – це дім де живе книга. Є час книги. Він не схожий на всі інші. Коли людина читає, то слово підіймається з білої сторінки і достигає свідомості живої людини, воно перестає бути словом. Воно перетворюється в пильний погляд, рух руки, сльозу, посмішку, думку – воно стає життям. І це так чудово, що люди не схочуть і не зможуть відмовитися від книги, поки існує вона, як явище природи. Час книги…
Бібліотека – важливий структурний підрозділ, інформаційний центр професійно-технічного навчального закладу.
Училищна бібліотека для учнів є одним із гарантів реалізації в суспільстві прав дитини на вільний доступ до інформації.
Провідним напрямком модернізації бібліотечної справи є її інформатизація: впровадження і розвиток в бібліотеках нових інформаційних технологій, формування і використання електронних ресурсів, впровадження мультимедійних технологій, розвиток мережевої взаємодії бібліотек, підключення до світової системи Інтернет. Це призводить до створення нових структурних підрозділів, змін функціональних обов'язків працівників, залучення спеціалістів з різних галузей знань. Тому перед бібліотекарями постає необхідність освоєння нових знань та вмінь, вивчення досвіду своїх колег.
В сучасних умовах інформатизації відбувається зміна орієнтирів у визначенні потреб для забезпечення інтелектуального, духовного розвитку дітей і молоді. На першому місці нетрадиційні носії інформації – комп’ютер, Інтернет, CD-ROM, відеофільм. Книгу, як важливий чинник виховання моральної, духовно збагаченої особистості сьогодні, в епоху „ екранної культури ”, замінили вище перераховані елементи і частину часу, який раніше витрачали на читання, тепер витрачають на перегляд відео - кінофільму, комп’ютерні ігри. Але все ж таки незважаючи на ці обставини, книга – це складова частина, головний носій загальної культури. На думку багатьох педагогів, психологів, філософів, бібліотекознавців – книга виступає засобом збереження інформації для людей наступних поколінь, засобом комунікації у вигляді твору.
Комп'ютеризована бібліотека на сьогодні виконує особливу місію - забезпечує читачам оперативний доступ до інформаційних ресурсів і одночасно є центром виховання інформаційної культури.
Основні завдання сучасної бібліотеки
Головним завданням нашої бібліотеки як інформаційного центру є надання допомоги учням, викладачам та майстрам виробничого навчання у навчально-виховному процесі. Без хорошої бібліотеки училище не зможе виконувати на високому рівні свої освітні та виховні функції. Бібліотека навчального закладу надає інформацію та ідеї, необхідні для успішного існування в сучасному інформаційному суспільстві, де знання відіграють найважливішу роль, а саме:
· підвищення інформаційної, освітньої, культурологічної, виховної, пізнавальної, інтелектуальної функцій бібліотеки, які включають найповніше інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу;
· забезпечення реалізації таких принципів функціонування училищної бібліотеки, як пріоритет читацьких інтересів, глибоке і кропітке їх вивчення й задоволення відповідно до можливостей бібліотеки;
· формування в учнів стійкої потреби у книзі;
· підвищення бібліотечної культури учнів засобами бібліотечно-бібліографічних уроків, проведення дня бібліотеки, тижня книги;
· оновлення змісту, форм і методів індивідуальної та масової роботи з читачем;
· координація дій училищної бібліотеки з учнями, педагогами, батьками щодо популяризації книги;
· задоволення інформаційних потреб книго-користувачів, формування навичок їх бібліотечно-бібліографічної освіти;
· систематична робота із збереження, зміцнення та розширення книжкового фонду бібліотеки за допомогою краєзнавчих матеріалів, літературних доробок місцевих авторів;
· забезпечення демократичного доступу книго-користувачів до інформації, вільний доступ до книжкового бібліотечного фонду, проведення днів інформацій, інформаційних перерв та інші засоби популяризації книги та періодики серед учнівської молоді;
· зміцнення матеріальної бази училищної бібліотеки.
Обов’язки бібліотеки по обслуговуванню читачів
v Бібліотека формує свої фонди згідно з потребами навчально-методичної, науково-дослідної та культурно-виховної роботи училища.
v Здійснює облік, забезпечує зберігання, раціональну організацію і використання своїх фондів.
v Здійснює бібліотечне, інформаційне та бібліографічне обслуговування користувачів, забезпечує повне та оперативне задоволення їх запитів на наукові, навчальні, виховні, соціально-політичні, художні та інші документи.
v Створює і ретельно веде довідково-бібліографічний апарат, укладає і готує до виконання бібліографічні покажчики, списки літератури для здійснення навчально-виховної роботи училища, виконує всі види бібліотечних довідок, організовує та проводить бібліографічні огляди тощо.
v Організовує книжкові виставки, дні інформації, конференції, літературно-музичні вечори, диспути та інші заходи.
v Організовує диференційоване обслуговування користувачів на абонементі, в читальному залі та інших пунктах видачі документів.
v 3абезпечує високий культурний рівень обслуговування користувачів, створює комфортні умови для роботи з різними джерелами інформації.
v Надає допомогу при доборі необхідних матеріалів за допомогою бібліотечних каталогів, картотек, науково-допоміжних та рекомендаційних покажчиків, а також усних консультацій, необхідної комп`ютерної техніки і таке інше.
v Вивчає інформаційні потреби та здійснює оперативне забезпечення інформаційних запитів викладачів та учнів училища, використовуючи різні форми і методи індивідуальної, групової та масової інформації. Проводить соціологічні дослідження читацьких інтересів з метою оптимального їх задоволення.
v Надає користувачам широку інформацію про власні інформаційні ресурси та забезпечує доступ до них.
v Бере участь у створенні галузевих, регіональних та загальнодержавних баз даних.
v Проводить серед користувачів роботу по поширенню знань з основ інформаційної культури, бібліотекознавства і бібліографії; прививає їм навички роботи з книгою, культури читання тощо. Організовує з цією метою спеціальні заняття, проводить індивідуальні бесіди, консультації та ін.
v Забезпечує інформування користувачів про всі види бібліотечних послуг.
v Забезпечує високий рівень обслуговування користувачів на основі постійного підвищення фахового і культурного рівня бібліотечних працівників.
Паспорт бібліотеки
Матеріально-технічне забезпечення
Загальна площа книгосховища – 63 м2
Читальний зал – 30 місць
Контингент читачів
Учнів – 264
Викладачів – 26
Майстрів в/н – 17
Інших працівників – 26
Основні показники
Книжковий фонд – 19601
Художня література – 5805
Професійна література – 7454
Загальноосвітня література – 5019
Електронні видання – 91
Періодичні видання -13
Технічні засоби
Ноутбук – 1
Сканер – 1
Бібліотечне обладнання
Стелажі – 9
Столи – 10
Книжні шафи – 4
Немає коментарів:
Дописати коментар